Всесвітній тиждень імунізації

Щорічно проводиться Всесвітній тиждень імунізації, щоби нагадати про важливість щеплень для захисту людей – а особливо маленьких дітей – від інфекційних хвороб.

Для нашої країни це питання є вкрай важливим, адже рівень охоплення щепленнями в Україні недостатній. Водночас триває війна, в умовах якої імунізація – чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків, адже через часте перебування людей в укриттях з іншими людьми, обмежений доступ до води тощо, інфекційні хвороби стають ближчими до кожного з нас.

Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря профілактичних щеплень відіграє в цьому ключову роль. Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень, як на здоров’я громадян, так і на систему охорони здоров’я в цілому.

Імунізація – це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційних хвороб, вона рятує мільйони життів і визнана одним з найбільш дієвих та ефективних заходів у галузі охорони здоров’я. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від певної інфекції або хвороби.

Україна гарантує своїм громадянам щеплення проти 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, гемофільної інфекції (Hib), кору, краснухи й епідемічного паротиту («свинки»). Ці щеплення внесені до Національного календаря, й отримати їх можна безоплатно у сімейного лікаря/педіатра. Крім того, діти у віці від 5 років і дорослі можуть безоплатно вакцинуватися проти COVID-19.

Переривання планової вакцинації – відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень – навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.

СПАЛАХ КОРУ В УКРАЇНІ: ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

КІР Більш серйозний, ніж звичайна висипка

Всесвітній тиждень імунізації

Всесвітній тиждень імунізації Всесвітній тиждень імунізації